هشتم اردیبهشت (11 شعبان) مصادف است با ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان ، به همین مناسبت مراسم گرامیداشتی از طرف دانشگاه فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه با همکاری حوزه هنری استان، با حضور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی حاج نادر قاضی پور، مسئولین استانی ، دانشگاهی و دانشجویان درآمفی تئاتر دانشگاه با هنرمندی هنرمندان موسیقی عاشیقی آذربایجان برگزار شد.

دکتر پوراسد سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان را به تمامی جوانان، دانشجویان که قشر جوان جامعه را تشکیل می دهند تبریک گفته و در خصوص حضور عاشیقلار در این مراسم گفتند که این یک حرکت فرهنگی است و فرهنگ و دانشگاه با هم درارتباط هستند .

رئیس دانشگاه قاضی طباطبایی ارومیه با اشاره به ضرورت توجه به فرهنگ گفت: مقام معظم رهبری مدظله العالی به موضوع فرهنگ همواره توجه ویژه ای دارند و امام جمعه ارومیه نیز اخیرا در خطبه های نماز جمعه موضوعات فرهنگی را مورد توجه قرار داده اند.

پوراسد با بیان اینکه فرهنگ پایه و اساس است گفت: واجب است که  از فرهنگ و هنرمندان حمایت نماییم و ما نیز در این امر همواره ثابت قدم هستیم و خواهیم بود.

وی ادامه داد: هر منطقه را با سنت و فرهنگش می‌شناسند، کاظم خان، دده کاتیب، سخی الدین اورموی و قاضی پور را باید یاد کنیم و به دیگران بشناسانیم

قاضی پور نماینده منتخب و محبوب شهر ارومیه نیز در این مراسم ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) از مقام و منزلت والای حضرت علی اکبر(ع) مطالبی رابیان نمودند و روز جوان رابه قشر جوان جامعه تبریک گفته و در خصوص مشکلات و نیازهای جوانان ونحوه رفع این موانع به سخنرانی پرداختند.

دراین مراسم عاشیق های آذربایجانی از جمله عاشیق علی کریمی،غلامرضا علیزاده، عاشیق قربان و عاشیق رضا به اجرای برنامه پرداختند که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.