رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان غربی و رئیس پارک علم و فناوری  بعد از دیدار و رایزنی تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.
صبح امروز دوشنبه 12 آذر ماه، «یعقوب پوراسد» رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان غربی و « حسن حیدری» رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی  تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.
یعقوب پوراسد در این جلسه با اشاره به نقش دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در تربیت نیروی تکنسین تاکید و اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه نیز به نقش دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای برای افزایش مهارت جوانان توجه ویژه شده است.
وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه همواره در تلاش بوده است تا مهارت افزایی را محور اصلی برنامه‌های خود برای دانشجویان قرار دهد و تا به امروز نیز در این امر کوشیده و موفق بوده است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان افزود: ساخت و تولید ایستگاه‌های اتوبوس، کانکس برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه و تخت‌خواب گوشه‌ای از فعالیت‌های دانشجویان این دانشگاه بوده است.
پوراسد وجود کارگاه‌های مجهز دانشگاه را نقطه عطفی برای افزایش مهارت دانشجویان دانسته و گفت: امید داریم با گسترش همکاری با پارک علم و فناوری و استفاده از تجربیات این مجموعه بیش از پیش برای افزایش مهارت دانشجویان و تبدیل علم به ثروت قدم برداریم.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در این دیدار ایجاد همکاری دانشگاه‌ها با پارک را رویکردی مثبت و به سود استان دانسته و اظهار کرد: متاسفانه جامعه ما امروزه از نبود خلاقیت و نوآوری در زمینه‌های مختلف رنج می‌برد. نبود نوآوری یک خلا برای جامعه به شمار می‌رود.
حسن حیدری نقش دانشگاه‌ها برای احیای روحیه خلاقیت و نوآوری در دانشجویان را حیاتی دانسته و گفت: امید داریم با ایجاد مرکز نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه قاضی طباطبایی ارومیه شاهد شکوفایی استعداد جوانان استانمان باشیم که به تبع همین شکوفایی استعدادها استان آذربایجان غربی نیز به سمت توسعه سوق می‌یابد.
در ادامه نیز رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از کارگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه بازدید کرد و از نزدیک با ظرفیت‌ها و امکانات این دانشگاه آشنا شد